Szczotkowanie ciała na sucho to bardzo dobry sposób na ujędrnienie skóry, szczególnie podczas ciąży i po porodzie. Warto wyrobić w sobie nawyk szczotkowania na sucho szczotką do ciała, również gdy mamy zamiar się odchudzać, czy zaczynami regularne treningi. Szczotkowanie na sucho jest idealną formą ujędrniania ciała na przyszłość, aby czas nas tak szybko nie gonił. Jak zadbać o skórę?

Jaką szczotkę wybrać?

Szczotka to szczotkowania na sucho powinna być delikatna, z naturalnego włosia, najlepiej aby kształt mieścił się w naszej dłoni - tutaj pomocny będzie pasek połączony ze szczotką aby trzymało się ją stabilnie i wygodnie. Wykonując ruchy posuwiste masujemy nasze ciało. Przy takim masażu szczotką skóra może być delikatnie zaczerwieniona, co jest pożądanym efektem.

Jakie są efekty szczotkowania?

Szczotkowanie na sucho jak i na mokro, przygotowuje naszą skórę do przyjmowania składników aktywnych z kosmetyków do pielęgnacji ciała, jak np olejków. Poprawia się ukrwienie skóry, przepływ krwi. Mamy efekt peelingu, skóra jest gładsza i jędrniejsza. Minimalizujemy wrastanie włosków, oraz przed wszystkim - szczotkowanie to idealna forma zwalczania i przeciwdziałania cellulitowi.

Jak często szczotkować ciało?

Szczotkowanie powinno trwać przynajmniej 3 minuty. Taki rytuał możemy przeprowadzać kilka do kilkunastu minut, nawet do 20 - w tym czasie można włączyć relaksującą muzykę i odprężyć się po całym dniu. Jak często szczotkować ciało? Nawet codziennie, jednak skóra wyjątkowo wrażliwa powinna być powoli przyzwyczajana do nowej formy peelingu i pielęgnacji. Szczotokowanie wykonujemy przed kąpielą, a  następnie warto wmasować odpowiedni do twojej skóry balsam czy olejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.