manicure
manicure

Idealne dłonie

W końcu wiosna! :) Na dworze ciepło, czas zmienić garderobę. Zmieniamy również dietę na bardziej lekką. Robimy generalne porządki w domu. Nie można w tym czasie zapominać o sobie. Nasza skóra jest po zimie przesuszona i odwodniona. Jak zatem o nią zadbać? Aby skóra była miękka i delikatna, należy odpowiednio zadbać o jej nawilżenie. Szczególnie od środka. Ile szklanek wody dziennie wypijasz? Ja ciągle za mało, choć robię duże postępy i widać to na mojej twarzy:) W ciągu doby powinniśmy pić ok 2 litrów wody, latem nawet 3 litry. Dzięki temu nasze nerki będą odwalały bardzo dobrą robotę, co odbije się na naszym idealnym zdrowiu i idealnej skórze :)

Dziś skupię się na dłoniach, ponieważ to one (zdaniem niektórych) są wizytówką kobiety.
Krem, maska, serum, peeling i rękawiczki bawełniane - tego potrzebujesz do zrobienia domowego zabiegu na dłonie. Przyda się również tłuste mleko i miód :)

Przez dwie minuty masuj dłonie z peelingiem cukrowym (możesz zrobić go sama w domu - zwykły cukier i oliwa z oliwek). Następnie przez ok 20 minut mocz dłonie w mleku i miodzie (możesz się cała wykąpać w mleku i miodzie: tu). Po wysuszeniu dłoni delikatnym ręcznikiem, nałóż serum i grubą warstwę maski do rąk. Załóż rękawiczki (jeśli nie masz - wykorzystaj zwykłe skarpetki), przykryj dłonie kocem na ok 20 minut, a jeśli Twoje dłonie są bardzo przesuszone zostaw rękawiczki na całą noc. Po zdjęciu rękawiczek wmasuj krem do rąk.

Na codzień lubię mieć przy sobie maskę i rękawiczki. Gdy pracuję dłużej przy komputerze, lub jadę samochodem, biorę krem/maskę i rękawiczki - dzięki temu moje dłonie mają zabieg w czasie mojej pracy, a klawiatura komputera lub kierownica samochodu są czyste.

A Wy, macie jakieś swoje ulubione zabiegi domowe na ciało? Zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach :)

About the author

Aga

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *